Pellet Serwis - Systemy grzewcze wykorzystujące energię odnawialną z biomasy

www.pelletserwis.pl

 

Firma Pellets Serwis Paweł Biernacki oferuje:

- ekspertyzy techniczne kotłów olejowych i węglowych przeznaczonych do modernizacji na pellety,
- montaż palników na pellety do modernizowanych kotłów olejowych i węglowych  - w tym kotłów podlegających dozorowi technicznemu,
- projektowanie i wykonawstwo kotłowni pelletowych, wraz z systemami magazynowania i transportu pelletów,
- przygotowywanie i pełne uzgodnienia z UDT dokumentacji instalacji, dokumentacji powykonawczej kotłów olejowych modernizowanych na pellety.

SPECMOT - Kompleksowa obsługa plantacji wierzby energetycznej

www.specmot.pl

 

Firma zajmuje się obsługą plantacji wierzby energetycznej. Kompleksowa obsługa plantacji– od przygotowania pola poprzez nasadzenia, nadzór nad uprawą, zbiór oraz kontraktację na całość uzyskanej biomasy. Ponadto firma oferuje sprzedaż sadzonek o bardzo dużych przyrostach, ze 100% gwarancją na przyjęcie, dostarczenie technologii uprawy i zbioru, doradztwo agrotechniczne, monitoring plantacji oraz gwarancję sprzedaży uzyskanego surowca.

Wood Capital - Nasadzenie i zbiory zagajnika krótkiej rotacji na bazie odmian wierzby i topoli hybrydowej. Wytwarzanie biomasy dla sektora energetycznego oraz papierówki dla przemysłu drzewnego. Doradztwo

Wood capital

SGS - Certyfkacja SNS w obrocie biomasa na cele energetycznebiomasy

 sgs

 

 www.sgs.pl

 

Zakres usług:

CERTYFIKACJA SYSTEMU OPARTEGO NA ZASADACH NALEŻYTEJ STARANNOŚCI (SNS) W OBROCIE BIOMASĄ NA CELE ENERGTYCZNE

Usługa certyfikacji systemu opartego na zasadach należytej staranności, tzw. SNS w obszarze oceny i kwalifikacji dostawców biomasy na cele energetyczne skierowana jest do wszystkich podmiotów będących w łańcuchu dostaw biomasy na cele energetyczne. Użytkownik końcowy tzw. jednostka wytwórcza, w której spalane są biomasa lub biomasa i paliwo pomocnicze, jak również wytwórca biomasy, operator logistyczny, dostawca bezpośredni do jednostki wytwórczej, czy też producent biomasy powinny opracować i wdrożyć system SNS mający zapewnić transparentność w zakresie kontroli pochodzenia biomasy na cele energetyczne w całym łańcuchu dostaw oraz zapewnić że wytwarzana biomasa na cele energetyczne
nie pochodzi z drewna pełnowartościowego (mając na uwadze § 6 ust. 7 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 października 2012 r.). Skutecznie wdrożony system SNS ma na celu usprawnienie procedury wydawania świadectw pochodzenia dla energii elektrycznej wytworzonej przy wykorzystaniu biomasy na cele energetyczne.  

 

WERYFIKACJA DOKUMENTACJI POCHODZENIA BIOMASY

Audity dokumentacji polegają na weryfikacji dokumentacji pochodzenia biomasy na cele energetyczne, która ostatecznie jest składana do Urzędu Regulacji Energetyki. Usługa skierowana jest do wszystkich podmiotów gromadzących dowody na pochodzenie biomasy pod kątem ryzyka wytworzenia jej z drewna pełnowartościowego (mając na uwadze § 6 ust. 7 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 października 2012 r.). Audyt dokumentacji ma celu uwiarygodnienie i potwierdzenie zgodności dokumentowania pochodzenia biomasy z aktualnymi wymaganiami i wytycznymi Prezesa URE w tym zakresie.  


WIZJE LOKALNE PLANTACJI ENERGETYCZNYCH

Wytwórcy energii elektrycznej, jeśli chcą zaliczyć dany rodzaj biomasy do biomasy pochodzenia nieleśnego (tzw. biomasy „agro”), powinni udokumentować, że dany rodzaj paliwa pochodzi np. z upraw energetycznych. Wizje lokalne plantacji energetycznych wykonywane są na zlecenie podmiotów będących właścicielami plantacji, ale także skupujących ten rodzaj biomasy. Wizja lokalna „on-site” realizowana jest przez doświadczony zespół oceniający złożony z auditora systemowego oraz eksperta technicznego (plantator/ przedstawiciel środowiska naukowego). Celem wizji lokalnej jest potwierdzenie istnienia danej plantacji energetycznej, z której pochodzi biomasa oraz ma celu uwiarygodnienie i potwierdzenie zgodności dokumentowania pochodzenia biomasy z aktualnymi wymaganiami i wytycznymi Prezesa URE w tym zakresie. W wyniku wizji lokalnej sporządzany jest szczegółowy raport wraz z dokumentacją zdjęciową, wykonaną przez specjalistyczny sprzęt.  

 

AUDITY DOSTAWCÓW I MIEJSC WYTWARZANIA (ŹRÓDEŁ POCHODZENIA) BIOMASY NA CELE ENERGETYCZNE

Audyty dostawców i miejsc wytwarzania biomasy realizowane są zarówno dla biomasy krajowej jak i pochodzącej z importu. Usługa obejmuje zaplanowanie terminu i zrealizowanie auditu, następnie sporządzenie raportu wraz z tłumaczeniem przysięgłym na język polski (w przypadku audytu realizowanego poza granicami kraju). Raporty z audytów poddawane są recenzji technicznej i następnie są zatwierdzane są przez SGS Polska Sp. z o.o. Globalna sieć oddziałów SGS posiadających  kompetentny personel umożliwia wykonywanie audytów w każdym kraju.  Globalna sieć oddziałów SGS posiadających kompetentny personel umożliwia wykonywanie auditów w każdym kraju. 

Neotermo - paliwa biomasowe i urządzenia grzewcze

www.neotermo.pl

 

Zakres usług:

Sprzedaż paliw biomasowych (pellet, brykiety, drewno) oraz urządzeń do ich spalania: kotły, palniki na pellet, piecyki na pellet, piecokominki, kominki. Montaż i serwis: urządzeń i kotłowni na pellet.

Cichewicz Kotły c.o. - Systemy grzewcze na biomasę

www.cichewicz.pl

 

Firma Cichewicz zajmuje się produkcją kotłów od 1978 roku. Doświadczenie oraz nieustanne dbanie o rozwój technologii kotłów oraz produkcji jest gwarancją jakości urządzeń. W ofercie znajdują się urządzenia grzewcze do spalania najpopularniejszych paliw stałych na rynku o mocy od 25 do 2 000 kW.

 

Firma oferuje kotły c.o , piece czy kominki , które spalają takie paliwa jak: pellets, brykiet, drewno opałowe , zrębkę drzewną , trociny , pestki wiśni czy śliwki, zboże , słomę, brykiety ze słomy , węgiel , eko groszek , domieszki miału . Co ważne dla klienta, oferowany jest szereg rozwiązań umożliwiajacych modernizacje kotła węglowego na ekologiczny –  liczne palniki biomasowe czy peletowe, które po zamontowaniu w kotle olejowym czy węglowym nie tylko obniżają koszt ogrzewania ale też wpływają na emisję spalin i jego ekologiczność.

Kostrzewa - Producent kotłów c.o. i palników na pelety od 10 do 300 kW

kostrzewa

 

 www.kostrzewa.com.pl

Firma KOSTRZEWA to funkcjonujące od 1978r. przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją urządzeń grzewczych do spalania biomasy, krajowy lider w produkcji kotłów na pelet. Pionier automatycznych kotłów na pelety – pierwsze polskie przedsiębiorstwo, które wyprodukowało i uruchomiło w 2001 roku sprzedaż owych nowatorskich urządzeń. Obecnie urządzenia grzewcze marki KOSTRZEWA znajdują odbiorców na rynku polskim, jak również w większości krajów Europy. Klienci krajowi jak i zagraniczni doceniają wysoką jakość urządzeń, pozwalających oszczędzać paliwo oraz dbać o czystość powietrza.

 

Laboratorium 
KOSTRZEWA jest jedynym w kraju producentem kotłów na biomasę, posiadającym wyjątkowe laboratorium badawcze, w którym oprócz testowania projektowanych urządzeń pod kątem istotnych parametrów – w tym sprawności, emisji spalin oraz poboru energii, można symulować warunki panujące w budynku mieszkalnym. Wszystkie urządzenia badane są też pod kątem zgodności z normą PN EN 303:5-2012 (dotyczy sprawności cieplnej i granicznych wartości emisji zanieczyszczeń) w akredytowanej jednostce badawczej. Drobiazgowe badania potwierdzają najwyższą 5. klasę, gwarantującą niską emisję zanieczyszczeń oraz wysoką sprawność cieplną urządzeń marki KOSTRZEWA. 

 

Serwis techniczny 
KOSTRZEWA dysponuje największym w kraju i najszybciej rozwijającym się autoryzowanym serwisem w branży kotłów na biomasę. W bieżącej chwili firma posiada 130 zewnętrznych, autoryzowanych punktów serwisu technicznego, działających na terenie kraju. Żadna inna firma z tej branży nie jest w stanie pochwalić się taką liczbą wykwalifikowanych i gruntownie przeszkolonych serwisantów terenowych. KOSTRZEWA należy do nielicznych w kraju firm z branży urządzeń grzewczych na biomasę, serwisujących całość urządzeń, włącznie z automatyką.KOSTRZEWA udziela swoim klientom znaczącego wsparcia technicznego, kładąc duży nacisk na systematyczne katalogowanie części zamiennych oraz przygotowanie najwyższej jakości dokumentacji technicznej już na etapie projektowania swoich urządzeń. 

 

Alchemik - Urządzenia do wytwarzania brykietów oraz do ciągłego suszenia trocin wilgotnych

 alchemik

 

www.brykieciarki.pl

 

Firma oferuje brykiet i pellet wykonany z surowców pochodzenia roślinnego, które wyprodukowane są z czystego materiału bez chemicznych dodatków.

W produktach zwraca się szczególnie uwagę na niską zawartość krzemianów, dzięki czemu opał spala się pozostawiając niewiele popiołu, bez konieczności częstego czyszczenia paleniska.

Brykiet i pellet standardowo pakowany jest w worki foliowe, aby chronić je przed dostępem wilgoci. Na życzenie klienta istnieje możliwość zastosowania innych form pakowania -  np. worki typu big-bag.

Biocontrol Sp. z o.o. - doradztwo, audyt, uwierzytelnianie i weryfikacji dla sektorów: energetyki, rolnictwa, leśnictwa oraz ochrony środowiska; lider doradztwa we wdrożeniach systemów opartych na zasadach należytej staranności w łańcuchu dostaw bioma

biocontrol

 

www.bio-control.pl 

 

BIOCONTROL Sp. z o.o. jest ekspercką i audytorską niezależną stroną trzecią specjalizującą się w usługach z zakresu doradztwa, audytu, uwierzytelniania i weryfikacji dla sektorów: energetyki, rolnictwa, leśnictwa oraz ochrony środowiska. Biocontrol Sp. z o.o. jest również liderem doradztwa we wdrożeniach systemów opartych na zasadach należytej staranności (SNS) w łańcuchu dostaw biomasy.

 

Zespół BIOCONTROL Sp. z o.o. składa się z uznanych audytorów, będących zarazem ekspertami-praktykami posiadającymi wybitną wiedzę oraz łączących posiadane doświadczenie i znajomość branży. Nasi doradcy uczestniczyli w realizacji wielu innowacyjnych projektów i wdrożeń, które spotkały się z wysoką oceną naszych klientów oraz instytucji nadzorujących. 

 

BIOCONTROL Sp. z o.o.  jest współtwórcą Krajowego Standardu Uwierzytelniania Biomasy oraz opracował autorski program administrowania systemem certyfikacji SNS, który do dnia dzisiejszego stanowi najczęściej wybierane rozwiązanie przy weryfikacji łańcucha dostaw biomasy na cele energetyczne.

W sprawie ogłoszeń zapytania prosimy kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

serwis serene


kominki


ksub


JPG2017


logo kib


irena