I Konferencja „Biowęgiel w Polsce. Nauka, technologia, biznes 30-31.05.2016 w

 

Biowęgiel pozyskiwany z biomasy i osadów ściekowych staje się w Europie coraz popularniejszym surowcem wykorzystywanym w energetyce, rolnictwie i przemyśle. Polski rynek także zaczyna dostrzegać jego potencjał. W odpowiedzi na duże zainteresowanie tematem otrzymywania i zastosowania biowęgla, „Magazyn Biomasa” wspólnie z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu organizuje  konferencję „Biowęgiel w Polsce. Nauka, technologia, biznes”.

 

Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 maja 2016 roku w Hotelu NARVIL **** Conference & SPA w Serocku. Konferencja skierowana jest do naukowców, praktyków, przedstawicieli przemysłu i biznesu oraz administracji publicznej. Konferencja jest odpowiedzią na rosnące w Polsce zainteresowanie tematyką związaną z biowęglem zarówno wśród przedstawicieli nauki, przemysłu jak i biznesu. Międzynarodowe agencje i firmy konsultingowe szacują potencjał biowęgla w milionach ton i wskazują na dwa najbardziej perspektywiczne rynki: Europę i Azję. Ideą konferencji jest stworzenie płaszczyzny dla wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy światem nauki, przemysłem i biznesem w obszarze tematyki związanej z biowęglem w Polsce. W tym roku, z uwagi na zmiany legislacyjne dotyczące zagospodarowania osadów ściekowych, szczególna uwaga zostanie poświęcona zagadnieniom związanym z przetwarzaniem komunalnych osadów ściekowych do biowęgla i jego potencjalnym zastosowaniom.

 

Biowęgiel może być wykorzystywany w energetyce jako ekologiczne i niedrogie paliwo dla przemysłu i odbiorcy indywidualnego, w rolnictwie jako substrat do produkcji nawozów, polepszaczy gleb i suplementów do pasz dla zwierząt, w przemyśle jako dodatek do materiałów budowlanych, materiałów izolacyjnych i filtrów. Już dziś można przeczytać o 55 udokumentowanych aplikacjach biowęgla, a nad nowymi zastosowaniami w dalszym ciągu pracują zespoły badawcze w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie, również w Polsce. Biowęgiel pozwala na zagospodarowanie problematycznych odpadów, jest szansą dla producentów biomasy w rozszerzeniu działalności biznesowej i daje możliwość rozwoju zupełnie nowego, perspektywicznego rynku.

 

TEMATYKA:

  • Biowęgiel odkrywany na nowo
  • Aspekty prawne i jakościowe dla biowęgla
  • Substraty do produkcji biowęgla
  • Technologie wytwarzania biowęgla
  • Biowęgiel z osadów ściekowych – wytwarzanie, charakterystyka i zastosowanie
  • Aspekty ekonomiczne i środowiskowe wytwarzania biowęgla
  • Przemysł biowęglowy w Europie – stan aktualny i kierunki rozwoju
  • Rynek biowęglowy w Polsce – perspektywy rozwoju
  • Substraty do produkcji biowęgla
  • Technologie wytwarzania biowęgla

 

Podczas konferencji będą mogli Państwo wziąć udział w wykładach, panelach dyskusyjnych, sesjach posterowych oraz prezentacjach wybranych technologii pirolitycznych.

Szczegółowe informacje o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie internetowej www.polskibiowegiel.pl

 

KONTAKT:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jolanta Kamińska
tel. 61 87 73 387
kom. 609 336 794

Patryk Weisser
tel. 77 456 32 01 wew. 360
kom. 600 322 213


serwis serene


kominki


ksub


JPG2017


logo kib


irena