V edycja Forum of Biomass & Waste już w kwietniu

W imieniu w Organizatora – firmy CBE Polska – zapraszamy na doroczną - piątą już edycję międzynarodowego „Forum of Biomass & Waste”,które odbędzie się w dniach 13- 14 kwietnia 2016 roku w Warszawie.

  

Tegoroczna agenda forum obejmuje:

 

  • W dniu 13 kwietnia 2016 roku część wykładową, która zawiera obrady na sesji plenarnej oraz równolegle prowadzone szkolenie poświęcone „Próbkowaniu i ocenie jakości paliw alternatywnych, odpadów i biomasy": (prowadzone przez ekspertów: GIG, Kancelarii prawnej DZP, BlueSoft)

 

  • w dniu 14 kwietnia 2016 roku - zapraszamy na zwiedzanie najnowszej inwestycji biomasowej w EC Siekierki PGNiG Termika - Partnera Strategicznego Forum.

 

W programie sesji głównej odbędą się m.in. następujące prelekcje:

 

  • Bieżące kierunki legislacyjne dla sektora WTE w Europie omówi Dr Ella Stengler, z CEWEP

 

  • O regulacjach na poziomie krajowym, które dotyczą wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z biomasy/ odpadów opowie Daniel Chojnacki z Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka

 

  • Przedstawiciel PGE GiEK S.A. Oddziału Elektrociepłowni Rzeszów przedstawi szczegóły realizacji najnowszej inwestycji w instalację termicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem Energii.Wartość umowy to niemal 285 mln zł. Kontrakt został podpisany na początku stycznia 2016 roku i przewiduje budowę jednej linii technologicznej o rocznej przepustowości 100 tys. ton odpadów.

 

  • O pierwszej w historii PGNIG Termika, 100% jednostce w EC Siekierki - Andrzej Rubczyński, PGNiG Termika S.A.
  • Dr Krystyna Kubica, Ekspert ds. ochrony powietrza zanalizuje przyszłość rynku urządzeń grzewczych oraz kotłów na biomasę w kontekście wymagań dyrektywy o ograniczeniu emisji ze średnich źródeł spalania (MCP) i dyrektywy Ekoprojekt
  • O innowacyjnej w skali Europy instalacji pirolizy osadu ściekowego na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu opowie Marian Wojtkowski, ZUO Elbląg i Dariusz Kamiński, Metal Expert

 

  • Bożena Przewoźna, z UM Poznania wypowie się na temat spalarni odpadów komunalnych w Poznaniu       - pierwszym projekcie w Polsce (i jednym z pierwszych w Europie) realizowanym w ramach PPP

 

  • W agendzie nie mogło zabraknąć doświadczenia konińskiej spalarni odpadów oddanej już do eksploatacji, o której opowie Andrzej Drewniak z MZGOK w Koninie.

 

  • Ponadto w dyskusji o energetycznym potencjale biomasy, odpadów i paliw alternatywnych, głos zabiorą Krzysztof Kawczyński, KIG, Maciej Mielniczuk, PGE S.A.

 

Wydarzeniu patronują m.in.:Polska Izba Biomasy, Krajowa Izba Producentów Biopaliw, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Recyklingu, Krajowa Izba Gospodarki Odpadami.

Więcej informacji o V Forum of Biomas & Waste można uzyskać pod nr: +48 22 82 77 123 lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej projektu: V Forum of Biomass and Waste

 fsb5

 


serwis serene


kominki


ksub


JPG2017


logo kib


irena